Gdzie na biegówki?

Od powrotu z rowerowej wyprawy do Patagonii minęło już kilka miesięcy i chociaż dziś pierwszy raz od tego czasu wyciągnęłam rower z garażu i pojechałam do lasu i  poczułam pierwsze powiewy wiosny  to postanowiłam  napisać  o.... biegówkach. Czemu tak? No cóż....Za chwilę na dobre zapomnimy o zimie, pojedziemy na rowerowe szlaki i nie będzie już na to miejsca a przecież narciarstwo biegowe to  tylko inne oblicze tej samej przygody.

Nasze ulubione regiony na narty biegowe:

Góry Izerskie - nie tylko Jakuszyce

Prawie każdy, kto jeździ na biegówkach był w Jakuszycach - polskiej stolicy narciarstwa biegowego - 100 km dobrze przygotowanych tras, pewny śnieg, piękne widoki... i dużo ludzi - w weekendy wręcz tłoczno. Wystarczy jednak przejść na drugą stronę granicy a możliwości znacznie się poszerzają - dochodzi niemal 200 km tras, za to narciarzy będzie mniej. Do tego klimatyczne knajpki na trasach, tanie piwo - udany weekend gwarantowany.

Beskid Niski - zimowa przygoda

Jeśli szukasz mocniejszych wrażeń i lubisz odkrywać nowe - przyjedź tu! To miejsce wyjątkowe, w pięknej odludnej krainie, wśród nieprzebytych lasów i łagodnych wzgórz. Polubisz  je zwłaszcza wtedy, gdy jesteś otwarty na przygodę i lubisz bliski kontakt z naturą. Pasjonaci narciarstwa biegowego wytyczyli tu około 100 km tras, część z nich bywa przygotowana, na innych idziemy na żywioł - tak czy inaczej bardzo skutecznie zapomnimy o porzuconych w mieście sprawach i troskach. Niestety tutaj nie masz gwarancji śniegu, więc elastyczność przy planowaniu wyjazdu wskazana - jedź, wtedy, gdy prognozy pokazują dobre warunki śniegowe i pogodowe.

Gdzie na biegówki? 14

Nordmarka - to tylko godzina lotu

i jesteśmy w Oslo, stąd  pół godziny metrem i docieramy do  biegówkowego raju - setki kilometrów przygotowanych tras, z czego kilkadziesiąt  oświetlonych - lasy, pagórki, jeziora - sceneria  bajkowa. Kłopoty zaczynają się przy poszukiwaniu zakwaterowania lub zakupie jedzenia - wszystko jest dramatycznie  drogie, ale jeśli zdecydujemy się na mieszkanie w spartańskich warunkach w drewnianych chatach i gotowanie we własnym zakresie.....

Gdzie na biegówki? 38

Dolomity - te włoskie klimaty

Słoneczna pogoda niemal gwarantowana, spektakularne widoki, wysokie góry, które wcale nie oznaczają, że trasy są tylko dla zaawansowanych - wiele z biegnie w dolinach i nadaje się dla każdego. Iście  alpejskie klimaty, które poczujemy na wysoko położonym płaskowyżu Alpe di Siusi. No i to co we Włoszech lubimy - liczne knajpki na szlaku, pyszne jedzenie i wszechobecna atmosfera relaksu.

Gdzie na biegówki? 52

Laponia - jej nie przebije nic

Po powrocie z Laponii nic już nie jest takie jak przedtem. Tysiące kilometrów tras, niespotykane gdzie indziej ilości śniegu, nieograniczone przestrzenie, totalna biel, zorza polarna - zakochaliśmy się w Laponii i pewnie często byśmy tam wracali, gdyby nie było tak daleko.

Gdzie na biegówki? 72

Za chwilę na dobre przesiądziemy się na rower i pojedziemy na szlaki - te biegówkowe też zamienią się na rowerowe - bo czyż nie są to dwa oblicza tej samej przygody?

Na rowerową wyprawę do Krainy Łemków w Beskid Niski zapraszamy już w tym sezonie https://www.viaverde.com.pl/wyprawa/wyjazd-rowerowy-beskid/

rowerowe Dolomity wkrótce..

Dodaj komentarz

Close Menu