Słoneczna Apulia – jesień

Włochy

O WYPRAWIE

Południowe Włochy – urokliwe miasteczka, gaje oliwne, piękne wybrzeże i trasy rowerowe o niewielkim stopniu trudności – prawdziwy relaks dla każdego. Większa część trasy przebiega po płaskim lub lekko pagórkowatym terenie, po asfaltowych drogach ze znikomym lub żadnym ruchem samochodowym.

Jeśli lubisz południowe klimaty, urokliwe, pełne zabytków miasta i miasteczka, krystaliczne czyste morze, malownicze plaże i włoską kuchnię a do tego lubisz jeździć na rowerze po niezbyt trudnym terenie – to Apulia jest dla Ciebie. W czasie naszej wycieczki objedziemy półwysep Salento, podziwiając różne typy wybrzeża, zwiedzając nadmorskie groty i jaskinie i relaksując się na plażach, zwiedzimy Lecce – barokową perłę Apulii, niespotykane gdzie indziej unikatowe domki trulli w Alberobello, zjawiskowe białe miasto Ostuni, jaskinię Zinzulusa i wiele innych niezwykłych miejsc


 Dystans na rowerze: ok. 350 km; Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 75%/25%

 Pilot wycieczki: Jacek, e-mail: biuro@viaverde.com.pl


WARUNKI

Cena wycieczki obejmuje:

 • noclegi i śniadania
 • wypożyczenie rowerów trekkingowych na miejscu
 • przewóz bagaży
 • opiekę przewodnika na całej trasie wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakupu
 • posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych itp (ok. 50 EURO na cały wyjazd)

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Cała grupa przylatuje samolotem.
 • Wypożyczamy rowery trekkingowe na miejscu, nie jedzie z nami bus.
 • Zapewniamy przewóz bagaży.
 • Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię – sklepy, bary i restauracje.

Co warto jeszcze wiedzieć?<<kliknij tutaj>>


ATRAKCJE

 • Miasteczko  Lecce
 • Grotta Della Poesia
 • Le Due Sorelle, czyli dwie bliźniacze kolumny wystające z morza
 • Grota  Zinzulusa oraz niezwykły wąwóz Canalone del Ciolo
 • Miasteczko Santa Maria di Leuca
 • Plaża Spiaggia di Pescoluse, zwana również Malediwami Europy
 • Ostuni – białe miasto
 • Alberobello


PROGRAM PODRÓŻY

Okęcie –> Bari sobota, 13.10 –> 15.20

Bari –> Okęcie sobota, 15.55 –> 18.05

 Sobota: Przylot do Bari w godzinach popołudniowych. Przejazd pociągiem do Lecce.

Naszą wyprawę rozpoczynamy w Lecce, jednym z najpiękniejszych miast południowych Włoch. Dzisiejszy wieczór spędzimy na zwiedzaniu starówki pełnej barokowych pałaców, kościołów i kamienic. Wyśpimy się, żeby kolejnego dnia pełni sił ruszyć nad Adriatyk.

Niedziela: Lecce – Otranto 55 km

Po drodze oglądamy jeden z najsłynniejszych salentyńskich widoków – Le Due Sorelle, czyli dwie bliźniacze kolumny wystające z morza. Szczególnym miejscem dzisiejszej trasy będzie Grotta della Poesia, z niezwykłymi formacjami skalnymi wyrastającymi z morza, a także urocze Otranto, gdzie zatrzymamy się na kolejny nocleg.

Poniedziałek: Otranto – Santa Maria di Leuca, 55 km  

Kontynuujemy wycieczkę, jadąc na południe, cały czas wzdłuż wybrzeża. Po drodze piękne widoki – plaże, jaskinie, nadmorskie miasteczka. Zwiedzimy słynną grotę Zinzulusa. W sympatycznym Castro zrobimy sobie przerwę na lunch. Odwiedzamy niezwykły wąwóz Canalone del Ciolo. Podążamy dalej, by na najdalej na południe wysuniętym skraju półwyspu obserwować spotkanie dwóch mórz. Tutaj też odwiedzimy miasteczko Santa Maria di Leuca, gdzie spędzimy noc.

Wtorek: Santa Maria di Leuca – Marina di Mancaversa, 42 km

Od tej chwili podróżujemy wzdłuż wybrzeża morza Jońskiego. Skaliste wybrzeże Adriatyku, z licznymi grotami i jaskiniami ustąpi miejsca piaszczystym plażom. To co się nie zmieni to krystalicznie czysta woda. Na szczególną uwagę zasługuje Spiaggia di Pescoluse, zwana również Malediwami Europy, na której poczujemy się jak w orientalnym raju. Zrobimy sobie „dzień plażowicza”.

Środa: Marina di Mancaversa-San Pietro In Bevagna 66 km

Pierwszą atrakcją dzisiejszego dnia będzie Gallipoli – jedno z najbardziej autentycznych i zachwycających miast półwyspu Salento, zwłaszcza po jego zachodniej stronie. To właśnie tu bije serce całego regionu. Miasto zachwyca starówką z licznymi barokowymi rezydencjami i kościołami, wąskimi uliczkami, starym portem i nadmorską promenadą. Jedziemy dalej na północ i korzystamy z uroków wybrzeża morza Jońskiego, gdyż już niebawem krajobraz zmieni się radykalnie.

Czwartek: San Pietro In Bevagna-Ostuni 70 km

Zrelaksowani i wypoczęci ruszamy na podbój apuliańskiej prowincji, której rolniczy krajobraz urozmaicają winnice i niekończące się gaje oliwne. Na koniec dnia prawdziwy klejnot – położone na trzech wzgórzach – Ostuni, białe miasto, z niezwykłą atmosferą i przepyszną kuchnią.

Piątek: Ostuni – Polignano a Mare 60 km

Dzisiejszy etap będzie pełen wrażeń. Rozpoczniemy od Locorotondo małego okrągłego miasteczka, którego śnieżnobiałe mury ozdobione kolorową ceramiką i bujną roślinnością tworzą malowniczy labirynt uliczek, pośród których zachwycają pałace i kościoły. Następnie udamy się do Alberobello, niewielkiej miejscowości słynącej z zabytkowych trulli- unikatowych kamiennych domków w kształcie stożków. Stąd wyruszymy do Polignano a Mare z bardzo urokliwą starówką. Na kolację chętni mogą wybrać się pociągiem do pobliskiego Monopoli.

Sobota: Przejazd do Bari na lotnisko koło południa. Wylot do Warszawy.

Zapisz do PDF


Mapa

Słoneczna Apulia - wiosna 4

GALERIA

Close Menu