Bornholm – dla Małych i Dużych

Dania

O WYPRAWIE

Bornholm – raj dla rowerzystów, perła Bałtyku, wyspa słońca – najbardziej nasłoneczniony obszar Danii i basenu Morza Bałtyckiego. Latem panuje tu niemal śródziemnomorski klimat, rosną figi, morele, malwy. Niepowtarzalne krajobrazy, rozległe plaże poprzecinane klifami nadają bajkowy urok tej wyspie. Idealne otoczenie na spędzenie aktywnych wakacji z dziećmi.

Wyjazd przygotowany specjalnie z myślą o naszych najmłodszych rowerzystach – krótkie dzienne etapy, plażowanie, ognisko, atrakcje – Joboland – park wodny, Muzeum Motyli. Wszystko po to, żeby zachęcić dzieci do czynnego wypoczynku, bo jak wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie…

Rabat 10% na dzieci do lat 12.


 Dystans na rowerze: 130 km, Nawierzchnia: droga asfaltowa/droga szutrowa lub leśna: 90%/10%

 Pilot wycieczki: Renata, e-mail: biuro@viaverde.com.pl


WARUNKI

Cena wycieczki obejmuje:

 • bilety na prom wraz z rowerami
 • 6 noclegów w domkach na kempingu na Bornholmie (węzeł sanitarny poza domkiem)
 • pełne wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (przyrządzane w kuchni przez naszego kucharza), lunch należy sobie przygotować samodzielnie z produktów śniadaniowych
 • opiekę przewodnika w trakcie wycieczek rowerowych na wyspie
 • asystę busa na wyspie w sytuacjach awaryjnych oraz dojazdowych
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • dojazdu i dowozu rowerów do Sassnitz
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • innych posiłków w trakcie dnia
 • pościel plus ręcznik kosztuje dodatkowo 60 DKK (ok. 30 zł)
 • ciepła woda pod prysznicami (2 DKK za minutę)

Istnieje możliwość samodzielnego dojazdu do Sassnitz z rowerem i i pozostawienia auta na parkingu obok terminala promowego (koszt to 6 EURO/doba).

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Mamy stałą bazę na campingu w pobliżu Ronne. Mieszkamy w domkach 4 osobowych – w domku jedno łóżko małżeńskie oraz jedno podwójne piętrowe. W każdym domku jest lodówka, czajnik, zlewozmywak i płyta grzejna. Toalety i prysznice są w osobnym budynku w odległości ok 50 metrów od domków.
 • Wyżywienie przygotowuje nasz kucharz w zbiorczej kuchni. Posiłki jemy w stołówce.

Co warto jeszcze wiedzieć?<<kliknij tutaj>>


ATRAKCJE

 

 • Okrągły kościół Nyker;
 • Wędzarnia w Hasel;
 • Park Wodny Joboland;
 • Jons Kapel – wysoka granitowa, 20-metrowa turnia;
 • Hammershus – największe w Skandynawii ruiny średniowiecznego zamku;
 • Plaża w Dueodde – Lazurowe Wybrzeże Północy;
 • Sommerflugleparken Muzeum Motyli w Nexo


PROGRAM PODRÓŻY

Dzień 1: zbiórka ok godz. 0.15 w Warszawie (stacja Metro Młociny). Wyjazd busem do Sassnitz w Niemczech.

Osoby jadące własnym transportem dołączają do wycieczki w Sassnitz. Prom wypływa o godz. 11.50 lub 14.00 z Sassnitz (informacja, którym promem jedziemy, będzie podana w informacjach bezpośrednio przed imprezą). Prom płynie 4 godziny.
Przejazd busem ok. 3 km do naszej bazy noclegowej – kempingu Gallokken. Zakwaterowanie w domkach 4-osobowych z aneksem kuchennym (w domku nie ma osobnych pokoi, jest jedno łóżko podwójne i jedno piętrowe). Toalety i prysznice centralne. Obiadokolacja jest pierwszym posiłkiem w ramach wycieczki.

Dzień 2: 34 km Gallokken – Nyker – Klemensker – Hasle.

Przygodę z duńską wyspą słońca zaczynamy od pętelki po pobliskich miasteczkach, gdzie zobaczymy słynny okrągły kościół w Nyker. Przemierzając kolejne kilometry dotrzemy do słynnej wędzarni w Hasle, gdzie posmakujemy miejscowych specjałów. W drodze powrotnej zatrzymamy się na plażowanie. Wieczorem planowane zabawy ruchowe – gra w piłkę.

Dzień 3: 34 km Trasa: Gallokken – Nylars – Aakirkeby – Joboland – Park Wodny.

Dzisiaj zwiedzimy dwa urocze miasteczka  – Nylars oraz Aakirkeby. Głównym celem naszej wyprawy dzisiejszego dnia będzie Park Wodny w Svaneke, gdzie też spędzimy kilka godzin. Na nocleg wrócimy busem. Wieczorem planowane ognisko, więc proszę sobie przygotować straszne historyjki.

Dzień 4: dzień wolny

Tego dnia można pojechać na plażę, zwiedzić Ronne – miasteczko o pięknej architekturze i niepowtarzalnym klimacie – lub równie urokliwe Gudhjem. Można tez wybrać się na całodniową wycieczkę – promem na sąsiednią wyspę Christianso.

Dzień 5: 26 km Trasa: Gallokken – Hammershus

Dzisiaj wyruszamy na północ, żeby odwiedzić Hammershus – zamek i kompleks fortyfikacji znajdujący się na północnym krańcu wyspy Bornholm. Jest największym tego typu obiektem w północnej Europie. Po drodze odwiedzimy także Jons Kapel, gdzie zrobimy sobie wycieczkę pieszą. Jest to wysoka, granitowa turnia. Podobno nazwę swoją wzięła od imienia mnicha Jona, który z tej 20 metrowej skały próbował nawracać Bornholmczyków na chrześcijaństwo. Do Kaplicy Jona prowadzą schody. Powrót busem. Popołudniu podchody.

Dzień 6: 30 lub 40 km Trasa: Gallokken – Dueodde – Nexo.

Dzisiaj przejedziemy południowym wybrzeżem wyspy. Po drodze wstąpimy na piękną piaszczystą plażę w Dueodde, nazywaną Lazurowym Wybrzeżem Północy, z możliwością kąpieli. Będziemy podziwiać krajobraz wydm z wysokości latarni morskiej. Jeśli wystarczy nam sił to na zakończenie odwiedzimy Sommerfugleparken w Nexo, gdzie będziemy mogli spotkać ponad 1000 motyli. Na nocleg wrócimy busem.

Dzień 7: powrót

Po wczesnym śniadaniu (ostatni posiłek wliczony w cenę) wyjazd busem/rowerami na przystań promową w Ronne.
Prom wypływa z Ronne o godz. 8.00.
Przyjazd do Warszawy jest planowany w godzinach wieczornych.

Zapisz do PDF


Mapa

Bornholm - dla Małych i Dużych

GALERIA

Close Menu