Azory – gdzieś na środku Atlantyku

Azory

O WYPRAWIE

Jeśli szukasz raju na ziemi a przynajmniej miejsca wyjątkowego, obfitującego w niespotykanie gdzie indziej cuda natury, nie lubisz zatłoczonych kurortów, za to lubisz się odrobinę  zmęczyć  – to miejsce jest dla Ciebie. Znajdziesz tu dzikie wybrzeże, jeziora zatopione w wulkanicznych kraterach, gorące źródła z naturalnymi basenami termalnymi, zieleń we wszystkich odcieniach i kwiaty we wszystkich kolorach.  Do tego puste asfaltowe drogi, którymi możesz dotrzeć do najdalszych zakątków wyspy.

Naszą wyprawę rozpoczniemy w Ponta Delgadzie stolicy  Sao Miguel-największej i najciekawszej wyspy  archipelagu. Stąd udamy się  na zachód, po drodze podziwiając klifowe wybrzeże. Odbijemy do wnętrza wyspy by wspiąć się do  wulkanicznych kraterów z ukrytymi w nich jeziorami Sete CidadesLago do Fogo. Przy dobrej pogodzie widoki nie mają sobie równych. Na dzień odpoczynku udamy się do Furnas, miasteczka spowitego we mgle siarki wydobywającej się spod ziemi. Tutaj zrelaksujemy się w termalnych basenach i odwiedzimy ostatnie już wulkaniczne jezioro. Wracając do Ponta Delgady zażyjemy kąpieli w oceanie na jednej z malowniczych plaż.


 Dystans na rowerze: ok. 250 km

 Pilot wycieczki: Darek, dptasznik@viaverde.com.pl


WARUNKI

Cena wycieczki obejmuje:

 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem, pozostałe w domach wakacyjnych lub apartamentach 4-6 osobowych z wyposażoną kuchnią – wyżywienie we własnym zakresie
 • wypożyczenie rowerów  na miejscu
 • przewóz bagaży
 • opiekę przewodnika na całej trasie wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena wycieczki NIE obejmuje:

 • kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakupu
 • posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych itp

Koncepcja naszego wyjazdu:

 • Cała grupa przylatuje samolotem.
 • Wypożyczamy rowery na miejscu, nie jedzie z nami bus.
 • Zapewniamy przewóz bagaży.
 • Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię – sklepy, bary i restauracje.

Co warto jeszcze wiedzieć?<<kliknij tutaj>>


ATRAKCJE

 • Ponta Delgada
 • Sete Cidades
 • Lago di Fogo
 • Wulkan Caldeira Vehla
 • Plaja de Moinhos
 • Furnas
 • Pico do Ferro


PROGRAM PODRÓŻY

Środa: Przelot z Warszawy do Ponta Delgada.

Czwartek: Ponta Delgada –Moisteiros 30km, 600hm

Wyruszamy z Ponta Delgady wzdłuż klifowego wybrzeża, zatrzymując się na licznych punktach widokowych. Odwiedzimy odciętą od świata wioskę nad oceanem, gdzie jedynym środkiem komunikacji są konie i osły. Wstąpimy również  do basenów termalnych  na chwilę relaksu. Zakończymy w portowym miasteczku z pięknym widokiem na niezwykłe formacje skalne wyłaniające się z oceanu.

Piątek: Mosteiros-Ribeira Grande  42km, 670hm

Na dobry początek dnia czeka nas bardzo ambitny podjazd, w porywach dochodzący do 22% nachylenia. Jednak jak już osiągniemy Pico do Marfa, roztoczą się przed nami piękne widoki na skaliste wybrzeże Atlantyku i będą nam towarzyszyć przez większą część dnia. Zatrzymamy się na pyszny lunch w St. Antonio a dalej czeka nas relaksująca  jazda w dół i dalej wzdłuż wybrzeża, które tym czasem zmieni charakter na bardziej łagodny i płaski. Zanocujemy w Ribeira Grande– drugim co do wielkości, nadal jednak niewielkim mieście na wyspie. Amatorzy ryb na pewno docenią restaurację Monte Verde.

Sobota: Lago di Fogo 30km, 1000hm

Nasz dzisiejszy cel to Lago di Fogo – niezwykłej urody jezioro ukryte w kraterze wygasłego wulkanu. Aby się tu dostać musimy się trochę natrudzić , gdyż leży ono na wysokości niemal 600m npm. Zanim jednak do niego dojedziemy osiągniemy wysokość 860 m.npm  skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok. A potem już będzie tylko w dół- pełen relaks, którego ukoronowaniem będzie kąpiel w gorących źródłach, położonych na stokach wulkanu Caldeira Vehla , w otoczeniu bujnej, subtropikalnej roślinności.

Niedziela: Ribeira Grande-Furnas 35km, 850hm

Kontynuujemy podróż wzdłuż wybrzeża, jak również  ukwieconymi drogami wewnątrz wyspy. Odpoczniemy na jednej z najładniejszych plaż na wyspie Plaja de Moinhos i zjemy lunch w wyśmienitej rybnej restauracji. Przed nami nie lada atrakcja-jedyna w Europie plantacja i fabryka herbaty. Będzie tu można zapoznać się z procesem jej powstawania, jak również dokonać degustacji. Wypoczęci i pełni energii pokonamy  kolejne wzniesienie, by znaleźć się w Furnas – miejscu absolutnie wyjątkowym, które powita nas oparami siarki wydobywającej z każdej szczeliny w ziemi.

Poniedziałek: Furnas

Urokliwe miasteczko spowite w siarkowej mgle, wulkaniczne jezioro, rozległe termalne baseny, położone w przepięknym parku i zasilane przez naturalne żródła , specjały lokalnej kuchni- przed nami rozmaite możliwości relaksu . Dla chętnych pętelka dookoła jeziora wraz z pieszą wycieczką na szczyt Pico do Ferro, skąd roztacza się widok na okolicę.

Wtorek: Furnas –Ponta Delgada 50km, 700hm

Wracamy nad ocean i wzdłuż południowego wybrzeża  kierujemy się do Ponta Delgady. Po drodze kilka plaż zachęcających do odpoczynku i kąpieli.

Środa: Ponta Delgada- Sete Cidades-Ponta Delgada 60 km, 1200hm

Przed nami ostatni już wulkan z magicznymi jeziorami w kraterze, być może właśnie ten okaże się najbardziej spektakularny. Dzisiejsza trasa będzie wiodła wzdłuż krawędzi krateru, dając możliwość podziwiania jego wnętrza  z jednej strony a wybrzeża Atlantyku z drugiej. Zjedziemy również na dno krateru gdzie nad brzegiem jeziora odpoczniemy i zjemy lunch.

Czwartek: Przelot do Lizbony.

Wieczorne zwiedzanie miasta.

Piątek: Powrót do Warszawy.

Zapisz do PDF


Mapa

Azory 18

GALERIA

Close Menu