O NAS

O nas

ViaVerde - firma

Firma Via Verde powstała w 2013 roku. Zrodziła się z pasji turystycznego wykorzystania roweru. Koncentrujemy się na wyprawach rowerowych po Polsce i Europie. Jako organizator turystyki jesteśmy biurem licencjonowanym i ubezpieczonym, co oznacza, że pieniądze naszych klientów są bezpieczne. Czy zdecydujecie się jechać z nami czy z innym organizatorem zawsze upewnijcie się, że współpracujecie z firmą działającą w pełni legalnie i posiadającą odpowiednie gwarancje turystyczne.

Wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki numer 8457, Turystyczna Gwarancja Ubezpieczeniowa na równowartość kwoty 28 000 EURO.

Zimą prowadzimy wypożyczalnię nart biegowych w Laskach na skraju Puszczy Kampinoskiej.

ViaVerde - zespół

O nas 1

DARIUSZ

Turystyka rowerowa to moja pasja od wielu lat. Podróżuję wszędzie, zarówno w Polsce jak i za granicą. Uważam że nasze krajowe szlaki rowerowe są wyjątkowe, chociaż przez wielu niedocenione a przez innych nieodkryte. Latam również na paralotni, a zimą jeżdżę na biegówkach.

O nas 4

AGATA

Moja żona, wspierająca mnie zwłaszcza w sprawach strategicznych oraz popychająca do działania. Bez niej nie byłoby tej firmy.

O nas 12

BARBARA

Od zawsze związana z turystyką aktywną - piesze wędrówki, kajaki, narty, rowery. Niestraszne jej żadne wyzwanie. Nie potrafi usiedzieć na miejscu. Dzień bez wyprawy to dzień stracony. Trudno znaleźć osobę bardziej oddaną sprawie, której się podejmuje.

O nas 3

PIOTR

Siła spokoju i pogody ducha. Zawsze zadowolony i optymistycznie nastawiony do życia. Nic i nikt nie wyprowadzi go z równowagi. Jest naszym kierowcą, wsparciem technicznym a także duszą towarzystwa.

O nas 5

NATALIA

Najmłodsza w zespole. Zaczęła od prowadzenia wyjazdów rowerowych dla dzieci - dzieci ją uwielbiają. Poza prowadzeniem wyjazdów zajmuje się sprawami administracyjnymi w firmie.

O nas 16

RENATA

Przygodę z turystyką rowerową zaczęła jako uczestniczka wypraw rowerowych, tak jej się spodobało, że postanowiła prowadzić grupy i odkrywać wspólnie niesamowite zakątki świata. Prywatnie - zafascynowana kolarstwem górskim nauczycielka, optymistka z dużym poczuciem humoru.

Dlaczego z nami?

Jeśli marzysz o wolności i swobodzie podróżowania na rowerze, jeździe przed siebie, podziwianiu wspaniałych widoków, zwiedzaniu zabytków, noclegu pod rozgwieżdżonym niebem i kontynuacji wycieczki następnego dnia, to ta oferta jest dla Ciebie. Via Verde dodaje do Twojej idei odrobinę luksusu… ponieważ:

  • na koniec dnia masz ochotę na gorący prysznic i wygodne łóżko

  • po dniu jazdy masz ochotę na smaczny gorący posiłek, i wcale nie masz ochoty zajmować się jego przyrządzeniem

  • nie masz ochoty wozić ze sobą całego swojego bagażu

  • nie masz czasu ani ochoty na szczegółową organizację trasy tak, żeby była poprowadzona optymalnie - uwzględniając okoliczne atrakcje, których również nie masz czasu przestudiować wcześniej

  • nie chcesz zawracać sobie głowy awariami roweru – chcesz jak najszybciej kontynuować podróżna rowerze

  • chciałbyś jeździć trasami, na których są piękne widoki i niezbyt duży ruch samochodowy lub nie ma go wcale

  • na koniec wyprawy chciałbyś mieć problem transportu do auta porzuconego gdzieś na początku szlaku „z głowy”

  • Via Verde dodaje wszystkie te składniki – pozwalając Tobie koncentrować się na czystej przyjemności jazdy rowerem i maksymalizacji wykorzystania czasu Twoich wakacji.

Odwiedzamy najpiękniejsze zakątki Polski. Unikamy miejsc zatłoczonych, modnych i popularnych. Staramy się dotrzeć tam gdzie masowa turystyka jeszcze nie dotarła. Oferujemy bliski kontakt z naturą, odkrywanie nowych, niezwykłych miejsc i dobrą zabawę.

Polska jest idealnym krajem do turystyki rowerowej - piękne, niezwykle zróżnicowane krajobrazy, często o dzikim, pierwotnym charakterze, gościnni ludzie i wiele dróg, zbyt słabych dla samochodów za to idealnych na rowerowe wycieczki. Dziennie przejeżdżamy ok. 40-60 km. Jeździmy po dogach szutrowych i mało uczęszczanych drogach asfaltowych.

Towarzyszy nam wóz techniczny. Wiezie on nasze bagaże i jest wsparciem w różnych nieprzewidzianych sytuacjach np. kontuzja czy awaria roweru. Można również, w przypadku zmęczenia czy niedyspozycji, przejechać część lub cały etap samochodem.

Nocujemy w starannie dobranych pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych w pokojach przeważnie 2 - osobowych – najczęściej z łazienkami. W wyjątkowych przypadkach standard zakwaterowania jest niższy – np. łazienki na korytarzu. Zawsze jednak jest to rekompensowane innymi walorami obiektu lub okolicy. Zapewniamy wyżywienie w postaci śniadania i obiadokolacji. Poszczególne etapy zaplanowane są tak, aby oprócz jazdy na rowerze, jak najwięcej zobaczyć i skorzystać z okolicznych atrakcji.

Wyznajemy zasadę: minimum jazdy busem, maximum jazdy na rowerze

Praca - pilot wycieczek rowerowych

SZUKAMY PASJONATÓW TURYSTYKI ROWEROWEJ, KTÓRZY MAJĄ POMYSŁY I CHCĄ JE REALIZOWAĆ W RAMACH NASZEGO BIURA.

Close Menu